Péče o šperky

Šperky

Vždy mějte na paměti, že šperk je drahá věc a přizpůsobte tomu i své chování.

 

Prsteny : pokud je to možné na jakoukoliv manuální práci je sundávejte. Můžete je poškodit, neboť v současné moderní době jsou téměř všechny materiály tvrzené a to může prsten poškrábat. Pokud máte na prstenu mat je vždy po nějaké době dobré mat obnovit (doporučujeme po roce).  Pokud je prsten posázený kameny stačí někdy jen použít starý zubní kartáček a saponát. Máte-li prsten z bílého zlata nebo stříbra a máte ho rhodiovaný, pak je dobré čas od času vrstvu rhodia obnovit.Tam je nutné prsten mechanicky vyleštit a dát rhodium. 

Náušnice : u náušnic si dávejte pozor na uzávěry. Pokud máte šroubovací, tak kontrolujte, zda máte zapínání utažené. U patentů hrozí rozepnutí při oblékání a nebo česání. Puzeta je jen nasunutá, tak tam opět kontrolujte dotažení. Čistota náušnic - ideální je opět náušnice sundat a použít saponát a kartáček na zuby, pochopitelně nejlepe je nechat vyčistit profesionálně. U náušnic visacích kontrolujte ,zda nemáte nošením zeslabená spojovací ouška.Ty je nutné vyměnit, aby nedošlo ke ztrátě spodního dílu náušnic.

Řetízky : o řetízky se nijak zvlášť nemusíte starat. Jen kontrolujte zapínání a pokud se vám cokoliv nezdá,  přijďte a my vám zapínání prověříme. Čištění je ideální provádět profesionálně.

Přívěsky : u přívěsků platí to samé, jako u řetízků. Ještě kontrolujte kamínky a zeslabená ouška.  

Znečištění : Někdy se stane, že vám stříbro zčerná. Je možné, že jste nemocní, že jste byli v sirné lázni, použili jste krém, vůni. Stříbro je na tyto věci choulostivější než téměř netečné zlato. Pokud už ke znečištění došlo, přijďte k nám. Šperky vám profesionálně vyčistíme.


webdesign by cisadesign | Používá se opensource systém OpenCart CZ překlad mival
Iva Klinderová - Zlatnictví Heklin © 2018 | Partnerem stránky jsou Masáže Čakovice, Praha 9